SERBIA, WPROWADZENIE

Z niecierpliwością odliczam czas do rozpoczęcia realizacji projektu „Korona z Marzeń”. 10 kwietnia rozpocznę go wyjazdem do Serbii. Po analizie możliwych środków transportu zdecydowałem się na podróż samochodem. Wybrałem wariant omijający autostrady, nie będzie zależało mi na szybkim dotarciu na miejsce ale żeby pojechać mniejszymi i lokalnymi drogami. Liczę że po drodze będzie okazja zobaczyć coś interesującego oraz poznać ciekawych ludzi.

Google Maps podpowiada trasę: Mińsk Mazowiecki – Sandomierz – Barwinek – Trebisov – Tokaj – Debreczyn – Oradea – Arad – Drobeta – Zajecar – Babin Zub. 1300 km przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Serbię. Cel to schronisko w Babin Zub, skąd wyruszę na najwyższy szczyt Serbii, Midżur 2169 m. Po zejściu ze szczytu przejadą do stolicy Serbii Belgradu, gdzie w niedzielę 14 kwietnia pobiegnę w maratonie. Po biegu najkrótszą trasą wrócę do kraju.

W ramach tego projektu w 2019 roku zrealizuję jeszcze trzy etapy w Szwecji, Niemczech i Holandii. Przypominam, że projekt polega na wejściu na najwyższe szczyty w każdym z państw Europy oraz przebiegnięciu maratonu w każdej ze stolic w ciągu 7 dni od wejścia na szczyt. Projekt zamierzam zrealizować w ciągu 10 lat.